• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Колебание избор между 2 обектива.Моля за съвет...

МОЛЯ не очаквайте някой друг вместо вас да направи проучване за да ви отговори. Ако искате съвет какъв фотоапарат или обектив да закупите в този раздел е правилното място за това, но бъдете по-конкретни в питането си.
Ключови думи за тази тема
Колебание избор между 2 обектива.Моля за съвет... Колебание избор между 2 обектива.Моля за съвет... добър цена снимане снимам снимам искам снима снима горе колкото макро друг голяма примерно всяка

Колебание избор между 2 обектива.Моля за съвет...

Мнениеот Ulver » 01 Окт. 2014, 21:58

Колебанието е между Канон 85мм,ф/1.8 и Канон 18-135мм,ф/5-5.6. Искам този който е подходящ както за портретен,така и за сток. Като перфектен за портретна фотография определят 135мм,но и от резултатите на 85мм съм очарована...Моля за За,Против,предимства,недостатъци и с каквото още можете да ми помогнете! Гледах ревюта във Фотокулт,но става въпрос и за сток ,та реших да попитам тук.
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Колебание избор между 2 обектива.Моля за съвет...

Мнениеот Gergich » 02 Окт. 2014, 14:05

Сток можеш да снимаш с всеки по-остър обектив независимо от дължината му, т.е. за всяка снимка и ситуация си трябва съответната дължина на обектива. За портретно снимане в кроп формат най-добър избор е всяка светла 85-ца. Дължината на 85мм обектив е подходяща и за сток снимане, особено ако това касае предимно предмети. Зуума посочен по-горе (18-135) е тъмен и не е много подходящ за портрети, става, но неможе да се мери с твърда, светлосилна 85-ца. За портретно и сток снимане (особено на предмети) са достатъчни и по-евтините ръчни обективи, на който му харесва да снима с тях. Много хвалят 85-цата на Самянг, която е с цена около 500 лв нова, но е изцяло на ръчен фокус - има я за почти всички системи. Ето и линк: http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211196130003.html.

Други подходящи зумове са примерно на Тамрон:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211420072005.html
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211920072002.html

Тамрон правят обективи за всички с-ми и байонети.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 02 Окт. 2014, 14:11

Под "сток" ако визираш предметна фотография и в същото време искаш и портрет избора се свежда само до 85мм-вия.
На практика 85-цата е остра от ф/2.8, по отворените бленди не са за препоръчване и не е макро. Старата стотарка ф/2.8 е макро и е остър и на 2.8, а при 100мм можеш да докараш ДОФ като на 85-цата при ф/2. Би трябвало да е малко по-скъп от 85мм-вия.
Колкото за 135мм - да супер е за портрет, но е в друг ценови клас, не е стабилизиран и не е макро обаче, за разлика от 100мм F/2.8 L IS. Последния е обектива с който снимам аз сток и портрет и просто супер.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Ulver » 02 Окт. 2014, 20:26

Благодаря много,много за изчерпателните отговори !
Предимно храна,предмети и портрети ще снимам за сток,така че определено ще е 85мм :)
За Самянга питах преди време мой познат,снима с такъв и е много доволен,но тъй като разликата в цените в ибей на самянг 85мм,ф/1.4 и канон 85, ф/1.8 не е голяма,ще се спра на канон.
Още веднъж благодаря и ви желая лека вечер : ))
Аватар
Ulver
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Съвети за закупуване на фототехника