• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Избор на техника ...

МОЛЯ не очаквайте някой друг вместо вас да направи проучване за да ви отговори. Ако искате съвет какъв фотоапарат или обектив да закупите в този раздел е правилното място за това, но бъдете по-конкретни в питането си.
Ключови думи за тази тема
Избор на техника ... Избор на техника ... никон никон цена лично пък знам снимам скоро скоро техника техника техника техника техника техника

Избор на техника ...

Мнениеот zak » 12 Дек. 2015, 23:48

Здравейте приятели. От доста време чета статии във форума и е време аз да попитам нещо наистина важно за мен. Реших да си взема ДСЛР и съм доста объркан. Вече година снимам със апарат с вграден обектив Sony dsc hx-300 , но мисля че е време за промяна. Бюджетът ми е около 600лв , така че смятам да си взема тяло 2ра ръка. Видеото не е от никакво значение. Снимам основно пейзажи, природа, животни, семейството и се пробвам и в сток банките "някъде приемат другаде не :) това за сега няма значение". Та, доста се отклоних, въпросът ми е: ако може да ми предложите някакъв приличен ДСЛР за начало, а след това ще надграждаме разбира се...? За марка няма да говоря имам си свои фаворити от различните водещи фирми в бранша. Ще съм доволен и вие да помогнете с нещо. Благодаря ви предварително и ви пожелавам невероятни моменти... Весели Празници на всички!!!
Аватар
zak
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Избор на техника ...

Мнениеот jordan_rusev » 14 Дек. 2015, 11:44

Пазара на камери 2-ра ръка е доста пластичен. Аз лично не знам как се движат цените сега. За 600лв само тяло ако е предполагам че може да се вземе някой Nikon или Canon от ниския клас.
Ако имаш избрани модели пускай да видим на какво си се спрял. Като цяло Никоните имат по-голяма динамика но в по-високите класове, в по-ниските класове днамиката на сензорите им отстъпва, слагат повече фокусни точки но пък те не работят толкова добре колкото канонските които пък са по-малко на брой. С една дума: в ниския клас по-добре Канон във високия клас по-добре Никон.

Очаква се Канон да подобрят динамиката на сензора като се премести трансформирането на аналоговия в цифров сигнал изцяло в сензора, но това е да речем за новите модели и ти го казвам защото събирането на комплектовката зависи от това един ден да не се ядосваш че си избрал грешния модел.

Канон като бранд спрямо Никон са два пъти по-големи, затова предполагам че скоро ще вземат пак челното място изкарвайки някоя иновация предвид патентите които публикуват. Сони пък показаха че правят страхотни сензори и засега са водещи в безогледалните фул-фрейм модели но куцат откъм обективи и масово ги ползват с адаптери метабонс и канонски обективи.

Никон от своя страна имат по-добра динамика на сензора но куп други недостатъци.
Към момента гилдията е в застой и всички чакат новите модели защото не искат да си дават парите за текущите. Аз самия вече чакам 2 години да излезе модел фул-фрейм който да харесам.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: zak

Мнениеот zak » 14 Дек. 2015, 11:56

По принцип съм се спрял на Канон от ниския клас. Днес попаднах на тази оферта http://olx.bg/ad/namalen-canon-600d-50m ... 55b1948fd1 и мисля че за парите си е доста добра. След време да си взема и един TAMRON SP AF17-50MM F/2.8 XR Di II LD. Просто бюджетът ме ограничава адски много, а трябва да си взема нещо по сериозно от суперзуума с който съм в момента.
Аватар
zak
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот zak » 14 Дек. 2015, 12:35

Но съм по склонен да взема този http://olx.bg/ad/canon-eos-550d-ID5ottY.html#452edc8562 и все пак ако може да си кажете мнението ;)
Аватар
zak
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 14 Дек. 2015, 14:24

600D-то е добра оферта с 1.8/50 и чанта. Познавам го това тяло и ми допада много а за тази цена е просто супер.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: zak

Мнениеот zak » 14 Дек. 2015, 14:31

Много благодаря за помоща. Ще се уча от вас, така че ще се засичаме във форума. ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ...
Аватар
zak
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот zak » 16 Дек. 2015, 20:58

Какво мислите за 1100d?
Аватар
zak
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 17 Дек. 2015, 10:24

Добра камера като за цената си, можеш да видиш и 100D също бюджетен вариант. Никонските аналози не ги познавам, никонаджийте да си ги представят :D
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот zak » 17 Дек. 2015, 11:37

По скоро съм се насочил към Канон, но зависи от офертата и от Никон имам фаворити :) А за 100D не е ли доста малък. Трябва да отида до магазина да го хвана. Поздрави. :notworthy
Аватар
zak
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Съвети за закупуване на фототехника