• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

СЛУХОВЕ: Canon нови тела или обективи

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
СЛУХОВЕ: Canon нови тела или обективи СЛУХОВЕ: Canon нови тела или обективи добър никон никон никон никон цена цена беше беше беше беше беше снимане светкавица светкавица

СЛУХОВЕ: Canon нови тела или обективи

Мнениеот jordan_rusev » 16 Дек. 2015, 14:21

Стартирам тази тема в която ще добавям (силно се надявам че не само АЗ) слухове които излизат в офицялните страници за слухове на Канон. Слухове за нови модели на Канон тела или обективи. Същата тема има и за Никон тъй като конкуренцията ги свързва на мен лично ми е интересно и там какво се публикува.

И стартирам с флагмана Canon EOS-1D X Mark II вероятно именно флагманите ще са първите нови ъпгреднати модели които се очакват.
Спецификации:
• 24mp full frame Canon сензор
• 80+ AF точки
• Нов процесор
• 14+ стопа динамичен обхват
• Около 15fps серийни снимки
• 4K video (max frame rate не се знае)
• Два слота за карти CFast
• Малко по-голям LCD
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: СЛУХОВЕ: Canon нови тела или обективи

Мнениеот jordan_rusev » 17 Дек. 2015, 15:40

Нови слухове относно Canon 5D mk4. Очаква се да бъде анонсиран някъде към края на Март. Заедно с неговото анонсиране ще има и относително скорошен UPGRADE на телата и сензорите на Canon 5Ds и Canon 5Ds R.
Дали това означава че Канон най-накрая са оправили динамиката на сензорите си и за да не станат непродаваеми 5Ds и 5Ds R телата ще ги ъпгрейднат с нов сензор с по-голяма динамика ? Интересно също така какво по тялото ще променят в тези модели, дали ще добавят вградена светкавица с безжичен контролер за външни или пък ще добавят WiFi ?
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот krasi90 » 27 Дек. 2015, 15:59

Canon eos M4 нова безогледка пише ще бъде с вграден визьор и има вероятност да е с пълно кадров сензор около 36 MP с DAGIC 6 процесор нови обективи видео 4K :shock
Аватар
krasi90
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 29 Дек. 2015, 09:19

Нови патенти пуснаха днес:
Image Sensor Patents
On chip A/D conversion[USPTO]
Improving pixel based AF in bright light

Като цяло това е което всички чакаме отдавна.
Пуснаха патенти също за нов 16-35 2.8 и кроп китак 15-105 2.8-5.6
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 07 Ян. 2016, 10:16

Предвид последните модели които излязоха от Никон и патента за кроп китак 15-105 очаквам да има ново кроп тяло тази година и предполагам че това ще е заместител на 7D mkII защото поне за мен този модел не беше това което всички очакваха и сега D500 на Никон направо го тръшна в земята. D500 излезе с 16-80mm f/2.8-4 VR така че явно точно това можем да очакваме.
От Канон миналата година в едно интервю казаха че искат да навлязат повече в безогледалните камери, наистина там са доста назаде. Интересното е че сега пуснаха патент за безогледална камера с огледало.

На картинката с червено е сензора, с зелено е фокусния екран а с черно е огледалото. Няколко неща не са ми ясни, защо фокусния екран изобщо трябва да се движи а не си стои отгоре както е сега в DSLR-те, така ще имаме един подвижен механизъм по-малко? Колко ще увеличи размера на тялото всичките тези подвижни механизми, като се има предвид че безогледалките са предпочитани от потребителите заради малкия размер ? Дигиталния визьор е недостатъка на безогледалките но каква е ползата да имаш оптичен визьор ако не можеш да ползваш възможностите на безогледалния ?
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 19 Ян. 2016, 19:51

Нови слухове за Canon EOS-1D X Mark II очаква се да бъде анонсиран в първата седмица на Февруари.

Някои почти сигурни спецификации:
• Резолюция: 22mp
• Карта: 1 CFast / 1 CompactFlash
• LCD: някои touch screen функционалности
• Video: 4K до 60fps
• GPS
• Intervalometer
• Цена: $5999 USD
• Анонсиране: Февруари 2016
Непотвърдени функции:
• 4K RAW video с възможност за вадене на кадри
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот krasi90 » 29 Ян. 2016, 00:26

По последни слухове Canon засилено работят по нов Full Frame сензор за компактната камера от G - серията с фиксиран обектив 35 mm F1.2L
ако е верен слуха ще бъде пряк конкурент на наскоро излезлия Sony RX1.
Аватар
krasi90
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 29 Ян. 2016, 10:28

Това което прочетох аз беше за 35mm f/2L IS пряк конкурент на Leica Q и Sony RX1R II с цена около $3000. Предвид неуспеха на Leica SL (участваше даже в класацията за най-лоша камера за 2015) и увеличения дял на Канон при безогледалките на японския пазар (Олимпус 34,5% , Сони 24,8% и трети Канон 13.6% ) не е изключено да видим повече от един модел безогледални на изложението CP+.

По интересното е че по последни данни от днес се зашумя за Canon EOS 80D като вероятно това ще е отговора на никонския Д500. Засега единствените спецификации известни са че ще има повече AF точки и подобрена работа на автофокуса. Очаква се сериозен ъпгрейд на 70Д.

Изтекоха и нови спецификации за флагмана 1D x II които са леко обезкуражаващи (следя флагмана защото по него можем да се ръководим какво може да се очаква във фул фрейм моделите).
• 20.2MP CMOS сензор в предишни слухове се споменаваше за 22Mp
Подобрена динамика но все още не можеща да се сръвнява с тази на Сони
• Dual pixel CMOS AF
• 61-point AF system, в разширен обхват по ширина и височина. 41-point cross-type. Всички distance measuring point. Тези термини ги оставам непреведени докато не се види какво точно ще правят. With lighting AF point red - каквото и да е това.
• AI AF с подобрена точност при следене на движението - Servo AF III +
• Два DIGIC6 + процесора
• Нов механизъм на огледалото с подбрения при серийните кадри
• Video 4K 60fps
• Серийни кадри до 16fps но на lifeview - това е логично предвид че там огледалото стои вдигнато.
• Dual pixel CMOS AF, за по-мек автофокус с 4K video
• GPS вграден
• USB3.0 terminal, HDMI terminal
• Wi-Fi с устройство (WFT-E8)
• Някакъв вид на вградено премахване на АА филтъра но не е ясно какво точно

За мен най-притеснителното е динамиката но да видим все пак какво ще излезе. Твърди се че тези спецификации са 80% достоверни, тоест 80% досега източника е давал точни данни. Което е доста висок процент и може да се вярва. Източника също твърди че спецификациите няма да са толкова впечатляващи колкото при Nikon D5. Ето цитат:
Some sort of a built in AA filter removal function. User can choose to have AA on or off, not too sure how that works.Improved dynamic range, but still won’t match the Sony sensors. Specifications may not be perceived as exciting as the Nikon D5.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот pero » 29 Ян. 2016, 10:41

Другата седмица ще бъде обявен официално и ще стане ясно кое какво е. Аз чакам 5d markIV или там както ще се казва. Нещо слуховете за него ги няма никакви напоследък...
Аватар
pero
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 29 Ян. 2016, 11:13

Да другата седмица понеделник или вторник. И аз чакам 5д мк4 но започвам леко да се демотивирам. Но да видим, вече чаках почти 2 години ако ме разочароват може и да се замисля за смяна на системата с един Никон д810 или д750 примерно. Проблема ми е че много си харесвам обективите които съм си събрал и не ми се разделя с тях, но пък може и да ми стане интересно да разцъкам нови.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот krasi90 » 07 Фев. 2016, 18:39

2 нови обектива на канон, единия от тях го има като прототип..>

http://cameratimes.org/new-patent-canon ... irrorless/

http://www.photographybay.com/2015/09/1 ... d-details/
Аватар
krasi90
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 08 Фев. 2016, 17:57

На 25 Февруари започва изложението CP+ на което се очаква да се появи Canon 80D.Освен 80D очаква се ъпгрейд на Canon 100D който на американския пазар беше с името SL1, новият модел ще е Canon SL2 но как ще европейското му име незнам.
Очаквани спецификации на новия канон 100D
• 24.2MP
• 19 point AF - интересен факт е че канон започват да увеличават фокусните точки и ентри ниво DSLR-те си
• 4.5 fps
• 1080/30p video
• Hybrid CMOS AF III focus system
• 7560 pixel RGB + IR metering
• Fixed 3″ LCD touchscreen
• Wi-Fi + NFC - живеем във време в което всеки 8 от 10 човека имат смарт телефони и според мен WiFi трябва да стане задължителен модул за всяка камера.

Очаква се и Canon EF 16-35mm f/2.8L III в който се очаква да има новата технология за корекция на аберации Blue Spectrum Refractive с абревиатура (BR), резба за филтри 82mm, уникален сенник каквото и да означава това.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 16 Фев. 2016, 10:35

Тия дни ще има още много постове тука в тия теми за слуховете предвид наближаващото изложение CP+.

APS-C кроп модел Canon EOS 80D. Понеже няма как да не забележа някои прилики със според мен неуспешните модели от миналото лято 750D и 760D, в скобки ще поставя спецификациите на 760D. Това е нещо което лично мен ме ядосва много, да се прекапсулова стар модел с някои допълнителни екстрички и да се пусне в по-горния клас.
Спецификации (слухове са това не е офицялен анонс но ме съмнява да има разлика при анонса):
-------------------------------------
Сензор: 24.2mp APS-C ( също като при 760D)
Автофокус: Dual Pixel AF ( Hybrid CMOS AF III при 760D)
Автофокусни зони: 45 AF Points ( всички Crosstype) ( 19 при 760D)
Серийни кадри: 7fps Shooting in live view | 5fps in AIS ( също като при 760D без сериини кадри от liveview)
ISO 100-16000 слабичко тука, явно динамиката на сензора не е оправена и наистина е стария сензор ( също като при 760D)
Anti-Flicker ( също като при 760D)
Визьор: 100% ( 95% при 760D)
Дисплей: 3″ въртящ touchscreen ( също като при 760D)
Видео: FullHD 60fps | Time-Lapse | HDR (HDR - СТАРО | при 760D HD видеото е на 30 к/сек но за мен това не е съществена разлика, добавянето на timelapse - ДА)
Вградени филтри: Creative Filters ( също като при 760D)
Свързаност: Wifi | NFC | Дистанционно снимане със смартфон ( също като при 760D, добави ли са възможност която си е чисто софтуерна да се снима с телефон)

За мен този модел си е чиста проба пясък в очите. Верно е че има някои ъпгрейди спрямо 70D но ако сензора е същия като на 760D със старата технология от модел 550D досега без увеличена динамика и конверсия на A/D сигнала в сензора то тогава означава че Канон изостават вече с 2 крачки от Никон при APS-C моделите и Nikon D7200 си остава много по-добра машина на която вероятно ще пуснат ъпдейт на firmware за да компенсира разликите.
Единственото нещо което отчитам тук е значително по-добрата автофокусна система но предвид това че при Nikon D7200 точките са 51/15 кръстосани, всички чувствителни при -3EV се чудя дали е по-добра.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 16 Фев. 2016, 11:35

Изтекоха и снимки за новия EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS NanoUSM. Джаджата се нарича Power Zoom Adaptor

4 стопа стабилизация
Режими стабилизация : mode 1 / mode 2 / dynamic iS (auto)
Диаметър филтри: 67mm
Total length: 96 mm
Maximum diameter: 77.4mm
Weight: 515g
Nano USM of new development, achieve a 4.3 times AF speed of the old in a still image. In addition, it can be quiet and smooth servo AF in video.
In combination with the power zoom adapter “PZ-E1”, it can be smooth zooming during movie shooting.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 07 Март 2016, 10:20

Canon EOS Rebel 1300D

Някои спецификации които изтекоха, за съжаление няма информация колко АФ точки ще има:
• Сензор: 18MP CMOS
• Процесор: DIGIC4 +
• ISO 100-6400 (extension ISO12800)
• Свързаност: Wi-Fi, NFC
• Видео: Full HD, Video Snapshot
Scene Intelligent Auto
Creative Filters
• Серийни кадри: 3 frames / sec.
• Дисплей: 3 inches
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 21 Март 2016, 17:37

Нов 50мм се очаква да бъде анонсиран скоро. Няма изтекла информация каква точно ще е петдесятката но предвид че 50/1.8 беше обновен миналата година а 50/1.2 също не е кой знае колко стар, докато 50/1.4 е на 30+ годинки модел ми се вижда най-добър кандидат.
Този 50мм обектив ще бъде с новия floating element design и според мен ще се мъчи да се бори със Sigma 50/1.4 Art който по мое мнение за цената си е №1 портретен обектив.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот krasi90 » 23 Март 2016, 09:50

ето някой обективи които ще бъдат обновени

Canon 28mm f1.4
Canon already have the patent of 28mm F1.2 and they Canon will announce a the Lens in near future, keep in mind that 28mm F2.8 IS USM version of the lens announced on 2012 along with 24-70mm lens.

New 50mm Coming
The New 50 means include two version F1.2L and F1.4, new version will sure carry advance optics, better AF mechanism (optimized for video) and Blue Spectrum Refractive Optics first seen on 35mm lens.

85mm
Canon EF 85mm f1.2L II USM Lens was announced on Feb 21, 2006, so there is a possibility that Canon may update a 9+ year old lens with Blue Spectrum Refractive Optics and advance AF drive.

70-200mm
The 70-200mm Lens is always a cash cow for Canon, the 70-200mm F2.8 II was announced on 2010 and Canon will soon announce the update of this lens too.
Аватар
krasi90
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 27 Апр. 2016, 10:37

Изтекоха и първите данни за спецификациите на нaследника в линията Canon 5D mk3.

• 24.2MP сензор 6000х4000рх най-грубо
• 61 AF точки (41 кръстосани) вероятно същите като тези на 1D X mk2
• DIGIC 7+ (един)
• 7fps
• ISO 100-51,200 (без разширените опции, същите като тези на 1D X mk2 )
• 3.2″ touchscreen LCD (интересното дали ще е само за фокусиране touchscreen)
• CFast/SD card slots (някак не виждам смисъл от два вида карти и дано втория не е SD а е CF)
• Wifi built-in крайно време беше
• GPS built-in
• BG-E20 battery grip
• LP-E20 battery
• Леко намаляване на теглото
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Re: СЛУХОВЕ: Нова светкавица от Канон

Мнениеот jordan_rusev » 10 Май 2016, 09:36

Изображение
Това е слух засега но спецификациите най-вероятно ще са същите като изброените по-долу.

Speedlite 600EX II-RT
• Покрива фокусно 20mm-200mm , 14mm на широкоъгълен
• Auto zoom, manual zoom
• 60M (ISO100)
• по-бърз цикъл на зареждане и издръжливост при сериини снимки
• Дисплей от течен кристал
• Външен комплект батерия CP-E4N, с помоща на който с 50% се увеличава емисията при сериини снимки
• 15 вида custom functions + 6 потребителски
• Въртене на главата на 180° в двете посоки, 90° нагоре, 7° надолу
• Тегло 435 g
• Нов индикатор на заряда

Нищо кой знае какво от тези спецификации не ме впечатлява. Аз лично предполагам обаче че ще има нещо съществено като промяна защото тази светкавица ще предвожда новия Canon 5D mk4. Точно както предната излезе заедно с 5D mk3, моите надежди са да има вграден модул за радио управление, а съответно 5D mk4 да има вграден предавател.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Re: СЛУХОВЕ: Canon EF 24-105mm f/4L IS II

Мнениеот jordan_rusev » 16 Юни 2016, 09:51

Патент е Егами за новия Canon EF 24-105mm f/4L IS II който най вероятно ще бъде китовия обектив за новия Canon 5D mk4. Засега не може да се потвърди дали ще подържа Power Zoom PZ-E1 но според мен това е 302% сигурно тъй като новото 5Д ще е силно ориентирано към видеото.

Патент
Published 2016.5.9
Filing date 2014.10.1
Focal length 24.70 32.04 102.11
F-number 4.10
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 28 Юли 2016, 10:07

Нов слух около Canon 5D mkIV шушне че сензора ще е с резолюция 30 мегапиксела. Това означава че ще бъде около 6700х4470 пиксела. Тази резолюция дава въздух за дишане както на 1D X mkII така и на 5Ds и звучи доста логично като дава аванс и за новото 6D да бъде някъде около 24 мегапиксела.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 17 Авг. 2016, 11:01

Снимки:

Спецификации:
• Карти памет - Compact Flash II + SD / SDHC / SDXC
• Сензор - 30.4mp - RAW: 6270 x 4480 файл около 36.8MB • DPRAW: 6270 x 4480файл около 66.9MB • M-RAW: 5040 x 3360 файл 27.7MB • S-RAW: 3360 x 2240 about 18.9MB
• Процесор един - DIGIC 6+
• AF 61 points от които 41 кръстосани
• Dual Pixel RAW: записва един нормален RAW file но и Dual Pixel RAW file който с помоща на Canon’s Digital Photo Professional могат да се правят следните корекции (оставям ги непреведени):
--- Image Micro-adjustment: by using the depth information, fine adjustment enables the position of the maximum sharpness and resolution
--- Bokeh Shift: to change the position of the previous blur (original: re-positions the viewpoint of foreground bokeh for a more pleasing result)
--- Ghosting Reduction: reduces the ghost and flare

• 150,000-pixel RGB + IR photometry sensor
• Сериини кадри - 7fps

• Видео - 4К/30р , 60fps/1080, 120fps/720
• Full HD: ALL-I (For editing / I-only), IPB (Standard), IPB (Light)
• Повече touch screen опции
• JPEG still image of 8MP from 4K video
• Time-lapse

• ISO 100 - 102400
• GPS вгаден
• вграден Wi-Fi, NFC
• Anti-flicker
• LCD: 3.2 inches 1.62 million dot touch panel
• USB3.0 terminal, HDMI terminal
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 09 Сеп. 2016, 09:54

• Sensor: 24.2 million pixel APS-C CMOS вероятно същия като на 80D
• AF: dual pixel CMOS AF
• Touch AF - повече АФ точки от всяка друга камера но засега не се знае техния брой
• DIGIC 7 по-нов от този на 80D
• Continuous shooting: 7fps, при live view: 9fps
• ISO Sensitivity: 100-25600
• Video: FullHD 60fps, 5-axis electronic image stabilization , тук стабилизацията вероятно е софтуерна и се базира на това че HD-то не се снима на целия сензор (мои предположения)
• Dynamic NFC, Bluetooth built-in
• Media: SD / SDHC / SDXC card
• Size: 115.6 x 89.2 x 60.6 mm
• Weight: 427g
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 04 Ноемв. 2016, 10:00

Слухове за спецификациите на Canon EOS 6D Mark II
Сензор: 24MP или 25MP
Автофокус: Нова автофокусна система + Dual Pixel AF
Слотове: два SD
Видео: 4K НЯМА ДА ИМА
LCD: Touch screen Tilting
NFC
Wifi
GPS
Възможно е да излезе през 2-рот тримесечие на 2017-та
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Re: СЛУХОВЕ: Canon EOS 77D

Мнениеот jordan_rusev » 11 Фев. 2017, 20:18

Canon EOS 77D

Ето и някои спецификации които изтекоха и се очакват в новия модел. Модела е с двуцифрена спецификация и много напомня на успешния Canon 80D но интересно защо е с по-малка цифра от него.
• Effective pixel number: 24.2 million pixels
• Processor: DIGIC 7
• Dual pixel CMOS AF
• AF point: 45 points
• Continuous: Up to 6 frames / sec
• ISO range: 100-25600
• LCD: 3″ touch panel, variable angle
• Built-in Wi-Fi / Bluetooth
• Size: 131.0 × 99.9 × 76.2 mm
• Weight: 540 g
Аватар
jordan_rusev