• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Избор на телеобектив за Nikon

МОЛЯ не очаквайте някой друг вместо вас да направи проучване за да ви отговори. Ако искате съвет какъв фотоапарат или обектив да закупите в този раздел е правилното място за това, но бъдете по-конкретни в питането си.
Ключови думи за тази тема
Избор на телеобектив за Nikon Избор на телеобектив за Nikon никон цена лично лично пък знам знам искам имаш колкото колкото колкото друг кой бих

Избор на телеобектив за Nikon

Мнениеот TodorStanev » 13 Апр. 2016, 15:24

Здравейте отново закупих никон д7100 и съм със дх18-105 брата ще докара 35 1,8 но ми се иска и нещо далечно гледах и гледах по 5 часа на ден 3 дена подред и си заплюх това AF-S NIKKOR
200-500mm F / 5.6E ED VR цената е сериозна да но искам лично мнение от разбирачи и спец в тази област защото този държи само ф5,6 което ме притеснява но за ф4 още 1000 лева отиват а за ф 2,8.... не ми се говори хаха до колкото знам е доста остър обектив дори на 500мм което е цели 750мм за моята кропната версия д7100 ако имате други свежи идей за обективи тип телеобектив ще съм благодарен да ми помогнете :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap :clap
Аватар
TodorStanev
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Телеобектив

Мнениеот Gergich » 13 Апр. 2016, 15:33

Това 200-500 звучи много сериозно и е доста "конкретен" диапазон. Ще го ползваш предимно за птици ? Какво точно искаш да снимаш или просто си чувал че голУемите обективи са голУамата раУта ?

Лично аз бих си избрал нещо твърдо и фиксирано на 300 или 400мм, макар и да ползвам едно евтино 75-300 ...

п.с.: Блендата 5,6 е нещо нормално за такава дължина - компенсираш с по-високо ИСО, това е положението.
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот TodorStanev » 13 Апр. 2016, 18:46

именно за птици и животни живея в Финландия а тук животните се виждат всеки ден по пътя зайци и катерици преминават то хубаво твърдо но тогава аз трябва да се движа а и цените им са доста по високи попринцип
Аватар
TodorStanev
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 13 Апр. 2016, 18:59

f/5.6 е добре със стабилизация мисля че ще ти свърши работа, Тамрон и те имат такава версия можеш да я видиш как е, мисля че е по-евтин.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот TodorStanev » 13 Апр. 2016, 21:03

сега ги гледах той няма оптична стабилизация а другия е Tamron SP AF 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD само че той е до 6.3ф и е със 700 лв по евтин да по лек е но пък май никона го дават по остър от тамрона...
Аватар
TodorStanev
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот TodorStanev » 13 Апр. 2016, 21:55

вариантите са 3 Nikon AF-S Nikkor 200–500mm f/5.6E ED VR или Tamron SP AF 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD или Sigma 150-600 мм F5-6,3 DG HSM Sports но не знам кого да избера :D
Аватар
TodorStanev
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот Gergich » 14 Апр. 2016, 13:29

https://www.photopavilion.bg/%D0%BF%D1% ... Nikon-8183

Ами това ! :) Може и тялото да смениш. :D
Аватар
Gergich
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 14 Апр. 2016, 14:44

Ми не се чуди ами започни да четеш ревюта. Аз така като гледам сигмата и тамрона са почти еднакво рязки, като сигмата превъзхожда на по-малките мм. Ето тука гледам:
Сигма 150-600

Тамрон 150-600

Тук можеш да видиш Никона и Сигмата сборени на фул-фрейм тяло.
Изображение
Като че ли сигмата дава по-голяма рязкост, и определено по-малки аберации. При Сигмата имаш и +100мм отгоре и +50мм надолу. Колкото до блендите f/5.6 и f/6.3 откъм светлосила разликата не е толкова голяма 1/3 стопа. Тоест една третинка или едно цъкане на въртелчето за скорост по-надолу или едно цъкане на ИСО-то нагоре. Вместо 100 исо ще снимаш на 120 исо най-грубо казано. И последен съвет, ако ще купуваш нов обектив то задължително отиди и снимай с двата в магазина, после гледай снимките и така решавай.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Re: Избор на телеобектив

Мнениеот NCoding » 25 Апр. 2016, 13:46

Колега,

от известно време гледам Tamron-a както и разни тестове с sigma-та. Доколото мога да обобщя каквото гледах Tamron 150-600 и Sigma 150-600 OS с с много сходни характериситки. Другата Sigma 150-600 Sport е с по-добри качества, но и цената и е по-висока. Друг + е че тамрона има 5 години гаранция ако го вземеш от EU.
Помежду другото края на другия месец мисля да отида до Япония и съм планиран един такъв Тамрон... Това е евтин много изгоден цена/качество вариант за аматьори като мен :)
Ако цената за теб не е кой знае какъв фактор бих поогледал по-сериозно Sigma 150-600 Sport.

П.С. Пропуснах да отбележа, че ползвам D7200 тяло.
Аватар
NCoding
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Re: Избор на телеобектив

Мнениеот jordan_rusev » 25 Апр. 2016, 20:32

Вижте ТУК за тия двата обектива, много е ценен този сайт.

Колкото до цените:
Sigma 150-600mm F/5-6.3 DG HSM C за Nikon £739.00
Sigma 150-600mm F5,0-6,3 DG OS HSM C за Nikon €949,00

Tamron SP AF150-600mm F/5-6.3 Di VC USD за Nikon £739.00
Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD за Nikon €899,00
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

• Подобни теми