• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Процент на download

Ключови думи за тази тема
Процент на download Процент на download istock сайтовете fotolia колко снимам друг поне интересно всяка цяло относно нещата гледам продажба струва

Процент на download

Мнениеот Donsky » 05 Окт. 2016, 14:36

Колеги стокаджии, ще ми е интересно ако някои споделят информация относно процента снимки с поне една продажба спрямо общия брой качени снимки в сайт.
Струва ми се, че това е важно число. Ако е малко, очевидно трябва да се отделя повече време за прецизиране качеството на качваните снимки, но ако е твърде голямо, означава, че се губи много време за всяка снимка и се качват по-малко снимки.
При мен процентът е различен, но средно варира около 40, като е най-нисък за ISTOCK (логично - там приемат всичко), най-висок в SS, по средата е Fotolia.
Аватар
Donsky
Напредващ
Напредващ|Напредващ|Напредваща

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Процент на download

Мнениеот jordan_rusev » 06 Окт. 2016, 09:41

Много сложна статистика. Според мен не е толкова важна, защото се отнася до съотношение вътре в портфолиото. По-важното отношение колко е собственото портфолио спрямо общото количество в сайтовете. Защото ако в сайтовете има средно 30 млн снимки а твоето портфолио е 300 все тая колко са качествени като са игла в купата сено. Отделен въпрос е че индексирането им не е еднакво във всички сайтове. Аз имам снимки които в един сайт вървят в друг не например, някои са ми ги одобрили в един а в друг не. Във фотолия гледам генералния ранкинг на който се намирам който се определя спрямо продажбите. Като цяло гледам да снимам нещата така че после да се налага минимална обработка, повече време ми отнема вкарването на IPTC отколкото обработка.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: Donsky

Върни се към Сток сайтове