• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Широк и светъл обектив за Canon

МОЛЯ не очаквайте някой друг вместо вас да направи проучване за да ви отговори. Ако искате съвет какъв фотоапарат или обектив да закупите в този раздел е правилното място за това, но бъдете по-конкретни в питането си.
Ключови думи за тази тема
Широк и светъл обектив за Canon Широк и светъл обектив за Canon добър цена снимане пък знам друг форума хора добра добра кадъра тяло относно предполагам добро

Широк и светъл обектив за Canon

Мнениеот Пламен Пенов » 01 Дек. 2016, 20:07

Здравейте колеги, от доста време чета във форума, но чак сега реших да се регистрирам.

Имам питанка и чуденка относно широк и светъл твърд обектив, нещо между 20 и 40мм. Ще се използва на Canon 6D и 70D. Изгледах доста ревюта на Sigma 35/1.4 Art, и навсякъде отзивите са за прекрасно стъкло, което запазва рязкост и в края на кадъра дори при f1.4. Сравнена с Канонския 35/1.4 в доста случаи е в пъти по добра, което малко ме озадачи!!! Бокето е страхотно,винетира слабо, и само не знам как ще се справи с дифракцията като е по затворен. Попаднах и на по-широки Сигми – 20/1.4 Art и 24/1.4 Art – но за тях не намирам достатъчно информация. 35-та май ще ми дойде малко дългичка на 70D, но пък 20мм няма ли да са прекалени за 6D – относно кривенето в края на кадъра, особено при снимане на хора. Ще се радвам, ако някой има преки впечатлиния за 20 или 24 мм да сподели. Предполагам, че повече ще го използвам за снимане в градски условия, и по малко при разходки в гората, но все пак знае ли човек???

Приемам и други възможни варианти, от марки и дължини, тук има доста капацитети в тая област, така че ще очаквам Вашите предложения, мнения и препоръки. Бюджет няма, просто се търси нещо добро, на добра цена.

Поздрави
Аватар
Пламен Пенов
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Широк и светъл обектив за Canon

Мнениеот jordan_rusev » 03 Дек. 2016, 13:09

Canon 35/1.4 II - втората версия е много добра и много скъпа, това е най-добрия в момента такъв обектив сравнен с който и да е друг.
Сигма 35/1.4 - добър е, аз имам 50/1.4 много рязък а за 35-цата казват че е същия.
Можеш да видиш и Canon 16-35 f/2.8 III скъп е доста но е варио и е светъл, изкараха наскоро не съм гледал ревюта още но очаквам да е добър. Аз имам 16-35 f4 IS и на ФФ тяло ми е достатъчно широко а от качеството съм много щастлив.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Съвети за закупуване на фототехника