• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Сток сайт Pond5 регистрация и панел

Ключови думи за тази тема
Сток сайт Pond5 регистрация и панел Сток сайт Pond5 регистрация и панел сайтовете панел панел панел панел панел панел панел панел панел панел панел панел панел панел

Сток сайт Pond5 регистрация и панел

Мнениеот jordan_rusev » 19 Дек. 2012, 20:57

Изображение
Сайта е от средния клас сток сайтове но аз лично много се зарадвах като направих 2 продажби още първия месец след регистрацията. При това не бяха събскрипшъни. Сайта се държи от собствениците на 123RF но можете да си качите снимките отново ако желаете, а можете и да поискате портфолиото Ви от 123RF да бъде копирано. Иначе снимките се одобряват лесно без проблеми. Цените на снимките можете да си поставяте сами !! Другото интересно нещо е че сайта е насочен силно и към видеото и като разглеждах май добре се продават. Аз качих едно единствено засега и ми го одобриха, скоро мисля да кача още.
Pond5 дава цели 50% от всяка продажба !!!

След като се регистрираре от бутончето Join Now трябва да въведете данните в профила си. Това е важно за да Ви разреши сайта да качвате.

Едното подчертано Uploads и това дето е над Profile в менюто водят към една и съща страница.

Тук съм подчертал полето Needs edit, тук ще излизат снимките които качвате. Същото падащо меню може да се смени и да видите файловете които са Ви on-line или pending. Сега обаче кликнете на New upload за да конфигурирате паролата си за FTPFTP-то за мен е най-добрия начин по който могат да се качват снимки и затова аз лично го препоръчвам като основен. Другото важно нещо е да сте сложили ключовите думи и описанията в IPTC данните на снимката ако не знаете как да направите това ВИЖТЕ ТАЗИ ТЕМА

Данните за FTP са Ви следните:
Host: ftp.pond5.com, ftp2.pond5.com, ftp3.pond5.com - единия от трите !!!
User: < вашия >
Pass: <тази която сте въвели по-горе>

След като качите снимки през FTP-то, кликнете на Uploads. Снимките не се появяват веднага след качването така че имайте търпение малко.

На тази страница можете да вкарвате ключови думи ако не сте го направили. Ако обаче сте го направили както писах по-горе в IPTC данните то тука можете да кликнете на отметката в дясно за да се селектират всички снимки и после да въведете цена в лявото меню (това става за всички снимки и е цена за най-големия размер, останалите цени стават автоматично според въведената). Задайте и Set image type на Photo и после дайте Send to Curator като това праща снимката за преглед. Доста удобно е това ако като мене качите 1000 снимки, спестява много време.

Като цяло това е основното в сайта. Желая Ви успех и много продажби :)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Re: Сток сайт Pond5 регистрация и панел

Мнениеот jordan_rusev » 27 Авг. 2013, 11:30

Посъбрах портфолио и трябва да кажа че съм доволен от сайта.
Имам само едно видео качено което вече има 2 продажби. Снимките също се купуват, якото е че няма събскрипшъни и сами си слагате цената от която вземате 50%. Аз бях сложил малко височки цени но сега ги направих малко по-приемливи и да видим какъв ще е резултата.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот pero » 02 Юли 2014, 09:10

От къде мога да си импортна портфолиото от 123rf?
Аватар
pero
Профи
Профи|Профи|Профи

Мнениеот jordan_rusev » 02 Юли 2014, 21:59

Те май са партньорски сайтове, нещо такова ми бяха писали и на мен. Но аз тогава им писах че предпочитам да си качвам независимо.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот pero » 03 Юли 2014, 08:48

Относно слагането на цени, коя цена се счита за нормална? Гледам другите снимки са с цени между 5$ и 399$ за най-големия размер. в този ред на мисли, 25$ нормална цена ли е?
Аватар
pero
Профи
Профи|Профи|Профи

Мнениеот jordan_rusev » 03 Юли 2014, 18:00

Това е по твоя преценка, аз слагам 15-25 $
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот pero » 04 Юли 2014, 11:53

Оставих ги те да определят цената вместо мен и са я сложили на 5$ :D :D :D
Аватар
pero
Профи
Профи|Профи|Профи

Мнениеот Thirdkey » 29 Окт. 2014, 10:51

Как вървят видеата като цени , вие какви сте си сложили И трупат ли се продажби :wow ?
Аватар
Thirdkey
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот jordan_rusev » 29 Окт. 2014, 14:04

Да продажби излизат, аз даже теглих вече и пари от сайта. Цените слагам различно, ако е някое по-сложно за снимане видео слагам цена 18-20 ако е по-сложно 24-28. Понякога им променям цените за да проверя дали вървят, ровя из сайта и гледам другите какви цени слагат на подобни клипове.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот pero » 17 Фев. 2015, 18:34

Тоя сайт да не умря? От юли съм там и нямам нито една продажба още. Да не говорим че започнаха да одобряват страшно бавно от около 2 месеца насам.
Аватар
pero
Профи
Профи|Профи|Профи

Мнениеот jordan_rusev » 17 Фев. 2015, 21:09

Там се продават най-вече видео клипове, въпреки че аз и снимки продавам. Не е много силен сайт но съм теглил няколко пъти вече пари.
Не се отказвай от слабите сайтове ;)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот maggee » 18 Фев. 2015, 14:59

Този месец направо избухнах там след известно затишие. Даже за нула време стигнах до сума за теглене :rock
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Мнениеот pero » 18 Фев. 2015, 16:02

Браво на вас :rock

аз 8 месеца + 300 снимки = 0.00$ :D :D :D
Аватар
pero
Профи
Профи|Профи|Профи

Мнениеот maggee » 18 Фев. 2015, 16:17

Както е писал jordan_rusev - там се купуват повече видеа. Снимки също, но значително по-малко.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Мнениеот pero » 10 Март 2015, 13:29

Абсолютен куриоз! 7 седмици чакам някой да се сети да ми разгледа файловете. Около 140 снимки се бяха събрали и днес някой се хванал да ги разглежда и МАСОВО да ги отхвърля!!! Говоря за снимки които насякъде са приети и имат продажби!!!
Аватар
pero
Профи
Профи|Профи|Профи

Мнениеот jordan_rusev » 21 Март 2016, 17:29

Тази тема гледам че цяла година не е писано в нея. Реших да я вдигна отново защото статистиката ми за 2016-та е доста интересна. Pond5 на практика ми е донесъл най-много приходи тази година. Ето линк към портфолиото ми, имам одобрени 76 видео клипа който иска да разгледа.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот galinban » 18 Март 2017, 22:43

Здравейте. Тепърва започвам да се занимавам със стоково видео. Имам няколко може би лаишки въпроса към хората от Вас, които имат опит в бранша.
1. Pond5 продължава ли да бъде най-доходоносният сайт?
2. Някой има ли опит с 4К видео в сайтовете, какви цени са резонни за тази резолюция?
3. Повече от кадрите, които ще качвам ще бъдат въздушни кадри над България(от дрон). Дали са продаваеми, защото забелях, че няма твърде много такива в сайта?
4. Кои други сайтове наистина си струват времето за видеосток?
Аватар
galinban
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот galinban » 19 Март 2017, 23:30

Здравейте отново. Имам още един въпрос. Колко време отнема одобряването на видеото в различните сайтове?
Аватар
galinban
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот ba11istic » 20 Март 2017, 00:19

Здравей :) тук в този сайт одобрението става доста бавно поне при мен :) а клипове и аз имам купени няколко вече и снимки също ... НО клиповете вървят повече :) а във Fotolia.com i Shuterstock.com одобренията стават доста по бързо до 4 дни най- много :)
Аватар
ba11istic
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Мнениеот jordan_rusev » 21 Март 2017, 11:36

Най-вече зависи какво и как си заснел. Аз продавам и снимки и видеа но вървят по-добрите и по-различните и трудни за снимане. Досега 4К не съм продавал.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Сток сайтове