• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Как да изберем цифров DSLR

МОЛЯ не очаквайте някой друг вместо вас да направи проучване за да ви отговори. Ако искате съвет какъв фотоапарат или обектив да закупите в този раздел е правилното място за това, но бъдете по-конкретни в питането си.
Ключови думи за тази тема
Как да изберем цифров DSLR Re: Как да изберем цифров огледално-рефлексен фотоапарат добър добър никон сайтовете сайтовете снимане беше пък пък иначе колко пък колко иначе знам

Re: Как да изберем цифров огледално-рефлексен фотоапарат

Мнениеот Leo » 05 Дек. 2011, 14:35

zzle написа:Здравейте,
и аз да задам своя въпрос.
Отскоро си мисля да си закупя огледален фотоапарат, спрял съм се на марката Canon но не и на модела.
Гледах доста магазини но така и неразбрах от какво имам нужда и какво ще ми върши работа.Примамва ме модела 600D, но незнам дали си заслужава парите и още повече че аз незнам как се работи с него.Ще ви бъда благодарен ако помогнете.

Здравейте,
намерих темички за Canon EOS 500D и реших да се включа... Не намирам конкретна тема, но и това ме устройва.
Нова съм и да си кажа честно се смятам за нещо по-ниско от любител :) Но пък за сметка на това имам огромно желание и апарат :)
Горд собственик съм на 500D и съм много доволна от снимките, които правя... /дали аз или той, не се знае/

Та... на въпроса.

Бих искала да разменям мнения във форума и се чудя дали има други собственици на Canon 500D ?!
Ще ми е приятно да понауча нещо /освен това, което пише в инструкциите/, и да коментираме снимки, разбира се. :)
Leo
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Мнениеот maggee » 06 Дек. 2011, 00:20

Ако имаш въпроси аз съм насреща. Имам 550D.
Общо взето принципа на работа на всички оглеално рефлексни фотоапарати е един и същ. Основнж трябва да можеш да боравиш с основните фотографски зависимости Бленда, скорост на затвора, дълбочина на рязкост и ISO

Успех :thumbup
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Мнениеот elfi4ka » 02 Фев. 2012, 14:10

Здравейте!
Много обичам да снимам и обработвам снимки и реших да се опитам да превърна хобито си в нещо по-сериозно.
Аз съм абсолютен лаик,защото снимам със сапунерка/хубава,но сапунерка/.
Решила съм да си взема DSLR апарат,но искам все пак да е хубав,за да мога адекватно да навляза в света на истинското снимане.
И тъй като в момента не мога да отделя толкова средства ще поизчакам малко с покупката.Но понеже има много варианти искам отсега да се спра на нещо средно хубаво и да си го имам като фаворит.Не искам после да започвам да търся отначало.

По вашите писания се спрях общо взето на Canon 550D.Искам да попитам задоволителен ли е китовия му обектив?В смисъл ще мога ли като за начало да правя хубави и качeствени снимки с него?Защото няма да имам възможност да си взема и отделен обектив.Ще мога ли да се науча да снимам хубаво с него?Иска ми се докато задобрея да не влагам пари и за обектив,а след това вече да си взема друг според снимките,които искам да правя предимно.

Не искам да сменям и тялото в последствие.Тоест търся добър апарат с добър китов обектив като за начало.Приемам и други предложения,желателно е да е Canon.
Аватар
elfi4ka
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот jordan_rusev » 02 Фев. 2012, 16:57

По вашите писания се спрях общо взето на Canon 550D. Искам да попитам задоволителен ли е китовия му обектив? В смисъл ще мога ли като за начало да правя хубави и качeствени снимки с него?

Да :)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот elfi4ka » 02 Фев. 2012, 21:29

Много благодаря за отговора.Засега ще си мисля само за него :)
Аватар
elfi4ka
Нов
Нов|Нов|Нова

Re: Как да изберем цифров DSLR

Мнениеот stanislava » 11 Май 2014, 23:42

Здравей те мисля ,че тук мога да попитам един въпрос мога ли с фотоапарат MINOLTA DIMAGE 7Hi да направя добри снимки за сток сайтовете?Защото с това разполагам в момента?
Аватар
stanislava
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот jordan_rusev » 12 Май 2014, 10:16

Сток банките имат високи изисквания за качеството предвид високата конкуренция и милионите снимки които получават. По мое мнение за сток снимки е добре да се снима с DSLR. Това далеч не означава че не биха ти приели снимки и с турбо-сапунер, но огромна част от качените снимки ще ти ги отхвърлят заради качество.
Разликата между DSLR-те и сапунерите идва от размера на матрицата, като първите имат значително превъзходство. Това обуславя и по-високото качество на снимката.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот stanislava » 12 Май 2014, 21:53

Благодаря за отговора
Аватар
stanislava
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот nadia » 08 Сеп. 2015, 12:25

Здравейте и от мен !
От всичко прочетено дотук ,благодарение на изчерпателната информация си избрах фотоапарат /което за една жена си е направо постижение,като се има предвид ,че жените никога не знаят какво искат :red , :) /
Моят избор е Фотоапарат Canon EOS 100D kit (18-55mm III),ще ми е първия DSRL и се надявам като за непрофесионалист да съм направивила добър избор ,от прочетеното разбрах, че този китов обектив не е от най-добрите ,но за начално обучение ще ми свърши работа.
Досега имах Фотоапарат Canon powershot , бях доволна, но исках нещо повече .
Благодаря Ви много!!!!
Един въпрос ,/като за Тома неверни/рисковано ли е ,такава скъпа техника да се поръчва от интернет магазините,като не си я видял ,пипнал ,пуснал в действие и защо има такава разлика в различните сайтове :dkn ? Харесала съм си Фотопавилион и Фотосинтезис ,като за повече сигурност ,но всичко е и на късмет.
Приемам съвети и насоки като за начинаеща ,може пък изборът ми да не е бил подходящ ?! :red
Аватар
nadia
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот jordan_rusev » 08 Сеп. 2015, 17:28

Не е рисковано от тези 2 магазина, аз съм пазарил много и редовно. Самите те си подържат гаранциите така че няма от какво да се притесняваш, ако в твоя град няма такъв магазин можеш спокойно да си поръчаш от техния сайт. Избора ти не е лош, вероятно повлиян и от съответната сума която си решила да отделиш.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Мнениеот Мимо » 13 Сеп. 2016, 22:37

Здравейте и от мен :)
от няколко години се каня да си закупя DSLR фотоапарат, но поради някаква друга причина все не успявах да го купя, сега съм посъбрал една известна сума и се чудя аджеба какъв да бъде, коя марка, с какъв обектив, привърженик съм на "макро" или така наречената микро фотография (все термини които тази вечер прочетох в една статия) :) но и на всяка друга фотография, та въпроса ми е, ако може да ме посъветвате към коя марка да се насоча, дали да е CANON или NIKON.

От марката NIKON съм се спрял на D3300, D3400, D5200, D5300, това което ми харесва в по-новите модели 33, 34 и 53 е че са със нов чип, повечето мегапиксели, като за последните не знам до колко играят роля при определяне на качеството на снимката, или за това голяма и важна роля имат обективите.
За обективите научих че има алтернативни марки, които предлагат такива аксесоари за тези фотоапарати.

От марката CANON съм се спрял на 700D - втора ръка, при добра оферта, може и нов да бъде, но това което не ми допада е по-малкото пиксели, може и някой друг модел да харесам, но това ще е след съвет от ваша страна.
Четох за обективите, че някои имали моторчета, така или иначе не ми стана много ясно, а е нещо което също трябва да взема под внимание при закупуването на такъв фотоапарат, та накратко казано, имам нужда от съвет, с който да мога да реша какъв фотоапарат да си закупя. Друго което много ме заинтригува, е това на колко кадъра е фотоапарата, да разбирам ли че телата също имат някакъв определен ресурс преди да се "повредят" най-образно казано? Сайтовете Фото павилион и Фото синтезис (последния има магазин в моя град) :) разбрах че са определени като надеждни търговци, а и имат собствена сервизна база, което много добре за потребители като нас :)
Предварително Ви Благодаря за съветите които ще ми дадете.
Аватар
Мимо
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот jordan_rusev » 14 Сеп. 2016, 10:49

Накратко:
Никон имат модели с мотор в тялото и без мотор, както и обективи. При комбинация без мотор - нямаш автофокус.
Канон - мотора винаги е в тялото.
Колкото по-висок клас е тялото по-добре:
Никон вървят нагоре в следната ерархия - 3ххх < 5ххх < 7ххх < 3хх < 5хх
Канон - 1ххх < Ххх < ХХ < 7 хиксовете колкото са по-голяма цифра толкова по-нови и по-добри например 70 < 80
Броя кадри е важен при вземане на 2-ра ръка тяло, просводителя гарантира добро сработване на затвора до 100 000 - 150 000 броя кадри. Сам разбираш че ако вземеш тяло близко до тази стойност може да ти се наложи да го пращаш за смяна на затвора, но пък може и да изкара и двойно, виждал съм канони на половин милион кадъра.
За макрото ще ти трябва чупещ дисплей и макро обектив или макро пръстени ако не ти стигат средства. За истинскоо макро е хубаво отношението на макрото да е 1:1 (пише го в описанията на обективите).
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: Мимо

Мнениеот ilianed » 04 Май 2017, 19:50

Здравейте, първо поздравления за страхотния и изключително полезен форум :clap Аз съм абсолютен лаик във фотографията, но преди ок. 2 седмици си закупих един Nikon Coolpix L810(както прочетох на друго място да го наричат-напудрена сапунерка :D ) и се запалих много по снимането на пейзажи основно. И както казват хората, апетита идва с яденето, та почнах да се интересувам от DSLR фотоапарати и имам голямото желание да си взема, за жалост бюджета обаче ми е силно ограничен, затова гледам все 2-ра употреба, та питанията ми са относно няколко апарата, които видях в OLX от марката Nikon, а именно D40, D50, D60, D3100 на 7000 кадъра за 390лв и D5000(все още не знам на колко кадъра е) за 480лв и последно Kanon 550D за 650лв, което обаче излиза малко от възможностите ми. Какво бихте ме посъветвали да взема, като имате предвид, че за пръв път ще хващам такъв тип фотоапарат в ръцете си :red Благодаря предварително!
Аватар
ilianed
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот ilianed » 10 Май 2017, 14:04

Е, да се похваля, че в крайна сметка си взех филмовият Canon T50, с обектив 35-70мм. Ще се уча първо на старата школа :)
Аватар
ilianed
Нов
Нов|Нов|Нова

Мнениеот jordan_rusev » 11 Май 2017, 09:32

Успех, дано се получат нещата че сега на лента е по-трудно отколкото беше преди.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: ilianed

Мнениеот ilianed » 11 Май 2017, 16:24

Благодаря, ми аз затова започвам от може би най-простичкият апарат, а и тук мога да разчитам на голяма помощ. Съпругата ми от години се занимава с филмова фотография, ако е правилно така да се каже, даже преди 4год си закупи Nikon F6, но по обясними причини не ми дава да го пипна даже :D . Такъв апарат не се дава в ръце на пълен абориген :D Иначе, надявам се мога да се консултирам тук, когато реша да мина на дигитални машинки :)
Аватар
ilianed
Нов
Нов|Нов|Нова

Предишна

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Съвети за закупуване на фототехника