• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Stock

Ключови думи за тази тема
Stock Stock никон никон сайтовете сайтовете цена беше беше светкавица лично лично лично fotolia fotolia fotolia fotolia

Stock

Мнениеот giant » 08 Апр. 2010, 13:58

Незнам дали темата ми е в правилната секция на форума за което се извинявам ,ако съм сбъркал.
Интерисувам се до колко са реални парите от Stock фотография, знам че зависи от талант и тн. Но един начинаещ фотограф може ли да си докара нещо допълнително и нещо ориентировачно ме интерисува като сума? Да предобия представа как се печели.
Tрябва ли ми студио?
Аватар
giant
Профи
Профи|Профи|Профи

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Stock

Мнениеот jordan_rusev » 08 Апр. 2010, 16:34

В сток сайтовете се печели, но трябва постоянство и количество, трябват и идеи и малко опит да се натрупа. Този форум е идеално място за тази цел, само да има кой да пита отговори ще има. На темата за паричките аз например вече няколко пъти тягля пари, накупих си доста неща и в момента стигнах до ниво следващата ми покупка (в края на Май надявам се) да е кола с пари изцяло от сток и продажба на снимки.
Ето една статистика за изминалата 1 година:

Обърни внимание на това, че въпреки че съм намалил количеството на качваните снимки, продажбите растат. Има спад Декември и Януари , но това е абсолютно нормално за тези месеци.
Имал съм и продажби с разширен лиценз там цените са доста по-високи.
Като цяло с времето се поотракваш и знаеш как да снимаш или обработваш снимките, така че те да са продаваеми.
Също така СТОК сайтовете са няколко и аз лично смятам че няма смисъл от ексклузивност.
Най добре се печели от Dreamstime , iStockPhoto , ShutterStock и Fotolia , като в Dreamstime и Fotolia веднага след регистрацията можеш да започнеш да качваш снимки. За другите искат да се представиш с няколко снимки.

Подробна информация за това как да се регистрираш в Dreamstime съм написал ТУК, iStockPhoto - ТУК, Fotolia - ТУК

giant написа:Tрябва ли ми студио?

За предметна фотография е хубаво да има добри светлинни условия , но може да се инпровизира винаги с една бленда и някоя евтина светкавица (на цена $ 30-40) от eBay
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот giant » 15 Апр. 2010, 14:47

Реших да си взема 450 Д ,като май това е оптималния вариант за 1000-1200 лв с обектив. Предварително съм решил съвсем сериозно да се занимавам със СТОК и надеждата ми е за някакъв срок от време от порядъка на 8-10 месеца да си избия парите за фотоапарата ,та въпроса ми е дали има такива шансове за начинаещ фотограф с много желание:) или това си е чиста проба оптимизъм:)
Аватар
giant
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 15 Апр. 2010, 15:28

giant написа:Реших да си взема 450 Д ,като май това е оптималния вариант за 1000-1200 лв с обектив. Предварително съм решил съвсем сериозно да се занимавам със СТОК и надеждата ми е за някакъв срок от време от порядъка на 8-10 месеца да си избия парите за фотоапарата ,та въпроса ми е дали има такива шансове за начинаещ фотограф с много желание:) или това си е чиста проба оптимизъм:)

Напълно възможно е, ако се захванеш сериозно. В началото ще ти е малко трудно докато свикнеш навсякъде каква е процедурата. Иначе аз съм пуснал доста неща тук които са в помощ. Автоматичното извеждане на най-важните 50 ключови думи подредени със запетай например за мене беше като прераждане и доста повиши продажбите :thumbup
Иначе аз с каквото мога ще помагам да ги "избиеш" или "изпием" или ............ майтапя се :beer
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 15 Апр. 2010, 21:00

giant написа:Реших да си взема 450 Д ,като май това е оптималния вариант за 1000-1200 лв с обектив. Предварително съм решил съвсем сериозно да се занимавам със СТОК и надеждата ми е за някакъв срок от време от порядъка на 8-10 месеца да си избия парите за фотоапарата ,та въпроса ми е дали има такива шансове за начинаещ фотограф с много желание:) или това си е чиста проба оптимизъм:)

Аз миналата година по това време си купих Canon 1000D и мога да споделя, че вече съм си възвърнала вложените парички от STOCK-продажби. В началото е малко трудно, докато натрупаш малко снимки в stock-сайтовете и докато те одобрят, в тези в които се исква да се представиш с няколко снимки. Сега вече половин година не съм качвала снимки, а парички продължават да се трупат.

Информация за това как да се регистрираш в Shutterstock съм написала ТУК, в DepositPhotos - ТУК, а Данчо е написал за Fotolia - ТУК

Успех!!!
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот giant » 25 Май 2010, 21:09

Искам да се похваля вчера продадох първата си фотография ,благодаря ви за помоща която ми оказвате във фотографията :)
Искам да попитам сега ,тъй като само съм се регистрирал в fotolia и dreamstime ,някъде прочетох ,незнам къде дали тук или някъде другаде ,но можело да се теглят парите от сайта когато надвишат някаква сума. Каква е сумата? И другото което ме интерисува ,след като продам нещо на тези си печалби данъци дължа ли? Изобщо освен да се радвам на продажбите има ли нещо което трябва да направя освен да си открия сметка и да се регистрирам за Paypal?
Аватар
giant
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 25 Май 2010, 22:32

Честита първа продажба, хайде похвали си и снимката :beer .
Тука съм писал инфо за водещите сток сайтове има и минималните суми за теглене.
Декларация за данъчните удръжки ще ти пишат, във фотолия например се изисква и се удуржат от всяка продажба. Като ти пратят че трябва да попълниш пусни я и тука във форума че и други познати ме питат а аз няма как да я напиша щот съм я попълнил и не мога да я видя.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 26 Май 2010, 21:13

Честито и от мен!!!
Желая ти още мног опродажби занапред!!!
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот giant » 27 Май 2010, 19:31

имам въпрос ,имам няколко снимки който качих във fotolia ,но ми ги отхвърлиха - мога ли същите тези снимки да ги кача екслузив в друг сайт? Или това е нарошение на правилника?
Аватар
giant
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот giant » 27 Май 2010, 21:22

чукнах 3 отхвърлени снимки от фотолия ,като ексклузивни във дреимстайм ,и после се усетих (чакаха още удобрение във дреимстайм) ,че може макар да са отхвърлени от предния сайт да се водят на някакъв регистър или нещо такова във фотолия и да нямам право да ги качвам ексклузивно.След което спеках да не съм им нарушил правилниците и изтрих снимките преди да са изтекли часовете за удобрение от дреимстайм. Дали може да имам някакъв проблем за това? И ако да какъв? Може да ми дропнат ник-а? И другото винаги ли се чака толкова много във дреимстайм за удобрение? По 80-90 и повече часа за удобрение на снимка.
Аватар
giant
Профи
Профи|Профи|Профи

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 28 Май 2010, 08:58

giant написа:имам въпрос ,имам няколко снимки който качих във fotolia ,но ми ги отхвърлиха - мога ли същите тези снимки да ги кача екслузив в друг сайт? Или това е нарошение на правилника?

Ако снимката е отхвърлена от даден сайт, НЯМАШ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ да я качваш ексклузив в друг !!!
Аз лично не те съветвам да качваш ексклузив снимки някъде, защото ако потръгне снимката ще те е яд (печалбите от продажбата на ексклузив не са кой знае колко големи).
Винаги можеш да качваш отхвърлени снимки повторно и в същия сайт, много пъти ми се е случвало на втория път да ми приемат снимката. Веднъж с една снимка се бях закучил и качвах докато не ми я приемат, това стана на 6-тия път а скоро снимката направи и продажба
Изображение
Не се притеснявай да качваш снимки които са ти отхвърлили, много често админите отхвърлят снимки по инерция сред многото качени от цял свят снимки.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот gretz » 01 Авг. 2010, 11:48

Прекрасна тема за разговор :D

Успех на всички, занимаващи се с фотография!
Аватар
gretz
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 01 Авг. 2010, 12:07

gretz написа:Прекрасна тема за разговор :D

Успех и на теб!!! :thumbup
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на maggee за отговора: gretz

Мнениеот gretz » 01 Авг. 2010, 12:25

maggee написа:
gretz написа:Прекрасна тема за разговор :D

Успех и на теб!!! :thumbup

Благодаря, maggee :D

Успех с невероятните изображения..

ако имаш качени неща в сток банки, прати линк да разгледам.. Jordan Rusev има страхотни неща..
Аватар
gretz
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 01 Авг. 2010, 17:10

Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: gretz

Мнениеот photohunter » 28 Ноемв. 2010, 21:28

Здравейте!
Първо искам да споделя, че в този сайт намерих много отговори на въпроси свързани със сток-фотографията, за което съм благодарен.
Идеята сток ми допадна и реших евентуално да се пробвам в тази насока.
Това което ме интересува на първо време е следното: разполагам с фотоапарат Никон Д60 с китов обектив. С такава техника имам ли шанс да кача снимка в сток сайт, от гледна точка на качеството което предлага модела или се оказва слаб за подобна дейност. Не съм работил с по- висок клас техника и нямам база за сравнение.
Аватар
photohunter
Гуру
Гуру|Гуру|Гуру

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 28 Ноемв. 2010, 22:51

photohunter написа:Здравейте!
Първо искам да споделя, че в този сайт намерих много отговори на въпроси свързани със сток-фотографията, за което съм благодарен.

Радвам се и благодаря !!! За съжаление много малко хора пишат във форума (дори и тези които искат да питат) явно наплашени от други форуми. Когато няма много теми, въпроси, отговори ФОРУМА губи от динамиката си. На мене лично не винаги ми остава време да пиша дълго уроци или туториали защото това си е трудоемко, затова просто питайте и не се притеснявайте да отговаряте когато питат, никой няма да ви се скара за активност в този форум :flowers:
photohunter написа:Идеята сток ми допадна и реших евентуално да се пробвам в тази насока.
Това което ме интересува на първо време е следното: разполагам с фотоапарат Никон Д60 с китов обектив. С такава техника имам ли шанс да кача снимка в сток сайт, от гледна точка на качеството което предлага модела или се оказва слаб за подобна дейност. Не съм работил с по- висок клас техника и нямам база за сравнение.

Мисля че няма да имаш проблеми, като цяло огледално рефлексните апарати са за предпочитане при сток фотографията.
Естествено важно е какво снимаш, фокуса ти да е точен, да нямат снимките ти шум и т.н.т. Изисква се високо качество на снимките и твоя апарат спокойно покрива критериите, отделен въпрос е как снимаш и каква обработка прилагаш след това.
Моя съвет е - ДЕЙСТВАЙ, качвай и после сподели. Не губи време да се чудиш става ли апарата или не защото нищо не губиш ако ти върнат снимки, идеята е да качваш и увеличаваш портфолиото си за да се увеличат и приходите ти.
Ще започнеш да получаваш удовлетворение като достигнеш 100-тина снимки, така че действай !!!
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 08 Ноемв. 2012, 11:35

gretz написа:Благодаря, maggee :D

Успех с невероятните изображения..

ако имаш качени неща в сток банки, прати линк да разгледам.. Jordan Rusev има страхотни неща..

Може да разгледаш моите тук: Портфолия в stock-сайтове
Публикувай и твоите :)
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот Yuleto » 12 Юни 2017, 18:54

jordan_rusev написа:Автоматичното извеждане на най-важните 50 ключови думи подредени със запетай например за мене беше като прераждане и доста повиши продажбите :thumbup
Иначе аз с каквото мога ще помагам да ги "избиеш" или "изпием" или ............ майтапя се :beer

Мен много ме тормозят ключовите думи. Сигурна съм че това ми е ахилесовата пета :)
За автоматично извеждане на ключови думи akiwi ли използваш?
Аватар
Yuleto
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 12 Юни 2017, 20:50

Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||