• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Няколко въпроса актуални към 2017

Съвети, опит и препоръки в сток ориентираната фотография
Ключови думи за тази тема
Няколко въпроса актуални към 2017 Няколко въпроса актуални към 2017 istock istock сайтовете снимам колкото неща неща форума винаги въпроса въпроса въпроса голяма фотографията фотографията

Няколко въпроса актуални към 2017

Мнениеот Kosy » 21 Сеп. 2017, 21:10

Привет,
Попаднах на този чудесен форум, защото от известно време търся информация за сток фотографията като възможност за допълнителни доходи. Информацията във форума е добре написана и поднесена на чист български език :) Не съм сигурен дали информацията е актуална защото е поднесена в теми от преди няколко години. Молбата ми е ако може да се систематизира и актуализира.
Снимам с Canon 600D + китовия обектив. Дърта машинка, но върши работа. Винаги мога да вложа парички в обективи
Ето няколко въпроса, който ме вълнуват:

Имали смисъл от сток фотографията към днешна дата, печели ли се както е било преди няколко години? Чета, че има голямо предлагане и намаляване на купувачите, което води до занижаване на цените и до голяма степен се обезсмисля усилията и положения труд.

Аз съм любител фотограф, но съм професионалист във видео-обработката. Има ли хляб в клиповете сравнено със снимките?

Може ли да посочите 4-5 сайта за фотографии с които да се започне и 2-3 за видеоклипове. За видеото от моето проучване pond5.com. За снимки iStock чета негативни неща, тегав за качване и т.н. има ли смисъл да се занимавам с него или да се насоча към други?
Аватар
Kosy
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Re: Няколко въпроса актуални към 2017

Мнениеот jordan_rusev » 22 Сеп. 2017, 14:12

По ред на въпросите:
Фотографията не се е променила, няма за какво да се актуализират повечето неща.
От сток фоторафията има смисъл но - да , не се печели колкото преди и предлагането е голямо - факт.
Сток видеото ще навлезе по-сериозно по мои очаквания.
Сайтовете съм ги посочил в бокса отляво под профилната снимка, iStock сериозно се изложиха последните 2 години. Както и photodune но останалите са си както преди.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Сток фотография, уроци и съвети