• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Добър обектив за макро фотография

Фотографска техника, обективи, аксесоари, тестове и ревюта. Препоръки, въпроси и съвети. Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus i др.
Ключови думи за тази тема
Добър обектив за макро фотография Добър обектив за макро фотография добър добър добър добър добър добър добър цена светкавица лично пък знам снимам искам net

Добър обектив за макро фотография

Мнениеот jordan_rusev » 14 Ян. 2016, 11:24

Попаднах на едно ревю на обектива Venus LAOWA 60mm f/2.8 2:1 Macro, и реших да споделя. Първо искам да Ви насоча вниманието че това е макро обектив 2:1 , за тези които не знаят какво означава това има гугъл.
Обектива е китайски, напълно ръчен а марката е LAOWA
Изображение
имат сайт в който можете да поръчвате директно а причината да му обърна такова внимание е че цената на обектива е $379 което за макро обектив 2:1 е супер цена (доставката до България е безплатна). Ето и малко снимки на самия обектив.

Минималното разстояние за фокусиране е 5см което означава че би било добре да се ползва с външна светкавица. В ревюто което четох колегата казва че е много остър и е силно впечатлен от рязкоста при бленди 8 и нагоре, до 8 има винетиране в краищата на снимката което също оказва влияние на рязкоста. Блемдата е от 14 пера което прави бокето интересно. Ето малко снимки от ревюто:

При фулфрейм тела може да се ползва само на макро, има две подвижни групи лещи, ринга за фокува се движи плавно и тихо. Друг интересен продукт LAOWA за макро феновете е макро пръстен с променлива дължина, с който можете да ползвате автофокуса на собствените си обективи. Както и светкавица за макро с лед лампичка за фокусиране.

С една дума хората са фенове на макрото :D

Очаква се скоро да пуснат Laowa STF 105mm f/2 портретен фулфрем обектив с мек фокус (STF означава Smooth Trans Focus) на който ще бъде обърнато сериозно внимание на бокето. Очаквам с нетърпение аз, особенно ако има и автофокус.

Другия им обектив пък LAOWA 15mm f/4 Wide Angle 1:1 Macro освен че става за фулфрейм и има макро 1:1 (минимално разстояние 0.47cm) ами има и шифт възможност +/- 6mm Shift за вертикална корекция на переспективата. Ето едно интересно ревю и за него.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: Мимо

Re: Добър обектив за макро фотография

Мнениеот Мимо » 20 Дек. 2017, 23:01

Г-н Русев, предвид това че съм прохождащ във цифровата фотография, и след като изчетох статията се поразрових в интернет да се запозная с въпросните "китайчета" Laowa , ами те имат доста сериозни и впечатляващи цени, което ме навежда на мисълта, че са също така добри ако мога така да се изкажа както оригиналните обективи, а и друга марка обективи Samyang. Вие имате ли наблюдения и върху тези "китайчета" Samyang, и на база вашия опит според вас добра алтернатива ли са на ако мога така да се изразя - оригиналните обективи на Nikon?
Аватар
Мимо
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот steffan » 16 Март 2018, 21:38

Здравейте,
До сега ползвах макро обектива на Тамрон 90мм но се замислям да го сменя с този който сте описали понеже ми трябва по-голямо увеличение.Добра ли е идеята?Замислям се обаче и за модела Laowa 25mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro,но не разбирам защо му е по-ниска цената от Laowa 60mm.
Аватар
steffan
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 18 Март 2018, 19:02

Аз лично нямам наблюдения за тоя Тамрон. За по-голямо увеличение можеш и пръстени да вземеш. Venus LAOWA 60mm f/2.8 2:1 Macro е 2:1 ако го вземеш пиши впечатления после :)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот steffan » 06 Юни 2018, 10:49

Ето и първата снимка с Laowa 25mm f/2.8
Аватар
steffan
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 09 Юни 2018, 13:37

От къде го поръча ? Доволен ли си ?
Направи едно кратко ревю :)
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот steffan » 11 Юни 2018, 11:29

Не мога да направя стойностно ревю защото не съм професионалист.
Моето хоби на този етап е да снимам минерали.За по-големите от тях ползвах Тамрон 90мм,но с него видях,че има много малки кристалчета, които той няма възможността да фокусира.Затова избрах Laowa 25mm 5x и върши чудесна работа бих казал.Двете кристалчета от снимката са с височина 1мм.Особеното му е,че не е подходящ за по-големи от 1см обекти и затова трябва втори обектив.Фокусира от много близко и не знам дали е подходящ за макро навън.Размерът му е много малък а това води до много стабилно фокусиране.Рязкостта му ми допада определено.Но това е обектив с доста тясно приложение.Вероятно по-добрият избор за повечето любители на макрото ще е Laowa 60mm 2,5x.Поръчах си го от сайта на производителя.
Определено съм доволен от качеството му,а и такива бяха коментарите в чуждите рецензии.Пристига много бързо от Китай!
Аватар
steffan
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми

Върни се към Фото техника - дигитални камери и обективи