• Login/Out
  • Влез
    Потребителско име:
    Парола:

Забравих си паролата
    Препрати активиращ e-mail
    Вкарвай ме автоматично всеки път
    Скрий ме

• Детска фотосесия
  • Детска и семейна фотосесия
  • РЕКЛАМИРАЙ
  • Натурален пчелен мед град Трявна
  • СТОК САЙТОВЕ

Isolated on white

Техники, уроци и обработки на снимки предназначени за сток сайтове
Ключови думи за тази тема
Isolated on white Isolated on white добър сайтовете снимане беше беше снимане светкавица лично лично лично иначе снимам снимам снимам снима

Isolated on white

Мнениеот gretz » 12 Авг. 2010, 23:24

Maggeee, кажи как си я снимала тази TURTLE :)
Изображение

в палатка ли я снима или навън в гората и после си я изрязала?
Аватар
gretz
Нов
Нов|Нов|Нова

Потребители Информация Потребители Информация

Препоръчваме ви

Re: Isolated on white

Мнениеот jordan_rusev » 13 Авг. 2010, 09:00

Не е в палатка, на открито беше и после е рязана, тя ще ти даде повече инфо.
Ако имаш въпроси за снимане на бял фон, ПИТАЙ :wink
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на jordan_rusev за отговора: gretz

Мнениеот gretz » 13 Авг. 2010, 09:30

Днес пробвах Isolated on white във Photoshop.. с Path.. доволен съм от резултата

Данчо, благодаря за темата.. както знаеш, тези снимки са особено търсени в сток банките, така, че ще трябва да се заема сериозно

Въпроса ми е защо хората снимат в палатки или на бял, като могат да снимат и без палатка, и после да го изрязват?

Предполагам, че белия фон по-бързо се изрязва, отколкото изображение с много цветове? Така ли е.. Това ли е отговора на въпроса?

Също така след като имаме този инструмент, защо ни е палатка, лампи около палатката.. толкова много оборудване..? Всички ли изрязват или само тези които не са получили идеално бяло, след снимки в палатка?
Аватар
gretz
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 13 Авг. 2010, 10:45

Когато не се снима на бял фон след изрязването предмета е хванал отражения от тъмни обекти и има тъмни краища и сенки по контурите.
Снимките тим Isolated биват 2 вида , едните са заснети на бял фон без изрязване а другите са заснети на бяло и изрязани с clipping path (както в темата е показано). При първия вид клинтите си купуват снимката и си я режат сами, а при втория понеже JPG поже да поддържа само Path (тоест той се запазва в палитра paths) не се налага да си я режат а използват path-а. Сам се досещаш кои са по-примамливи за клиентите.
За палатките....... аз лично ползвам други средства като отражатели и светкавици.
За инструмента - хубаво е да можеш да боравиш с него той може да служи не само за изрязване а и за образуване на селекция :nought при колажиране например.
Ето един друг съвет за белия фон. Да речем че искаш да снимаш домат, само че сток банките са пълни с такива, аз правя следното: снимам домата от няколко позиции в различни снимки на бял фон, после събирам всички в една по-голяма като вместо да режа отделните снимки (което е доста разтакателно) аз слагам всички снимки в нов файл (по-голям) после вкарвам вътре всички снимки на домата като отделни слоеве и на всички слоеве без най-долния белия давам да бъдат multiply. Крайния резултат е бърз колаж на няколко снимки на бял фон. Пример:
Изображение
Изображение
Разбира се снимката трябва да е с хубав бял фон което се коригира с Curves. Така крайния продукт е хем по-примамлив хем по-доходоносен защото снимката е повече мегапиксели, и най-важното всички обекти са на фокус защото са снимани отделно.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот gretz » 13 Авг. 2010, 11:49

Благодаря за съветите..

тъй като вече имам палатка, можеш ли да дадеш съвет как да я светна, някой евтин вариант за осветление, за да получа идеално бяло? всичко да бъде на фокус, да няма проблеми с изображението..

ще кажеш ли на какъв режим снимаш с Canon 40D предметите на бял фон?

също за твоя изпитан метод на Isolated on white да кажеш няколко думи.., както спомена - отражатели и светкавици?

скъпо ли е това оборудване /за отражателите и светкавиците говоря/?
Аватар
gretz
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 13 Авг. 2010, 12:25

Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Потребители благодарили на maggee за отговора: gretz

Мнениеот jordan_rusev » 13 Авг. 2010, 22:43

Има евтини светкавици които биха ти свършили работа за палатката, както ти е написала Маги по-горе.
За Канон 40Д няма някаква специфична настройка, аз си слагам 2-те светкавици на 1/2 заряд, бленда F/11, скорост 1/200, ISO 100. Но тези настройки не са миродавни естествено.
С палатка не съм снимал, нещо подобно бях правил ръчно преди време и святках отвън отдвете страни.
Иначе идеално бяло няма какда получиш просто се дава Curves във Фотошоп и се измества малко кривата в горната страна , образно казано местиш плъзгача тука

Не толкова много както на снимката аз го мръднах за да се види къде, естествено гледаш да е добре снимката и ако трябва слагаш маска на обекта.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот gretz » 19 Авг. 2010, 14:48

Благодаря за информацията

Снимам с Канон 40Д, с тези настройки, които ми каза, в режим М, с малко по-голяма бленда, например 20-22.. добре се получава.. дори не използвам Speedlite светкавицата

само две компактни светкавици - Delicacy 180, които съм разположил от двете страни на палатката и така..
получават се чудесни снимки на бял фон
Аватар
gretz
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 19 Авг. 2010, 19:24

Супер, браво , покажи някои от одобрените в стоковете !
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот gretz » 20 Авг. 2010, 07:19

jordan_rusev написа:Супер, браво , покажи някои от одобрените в стоковете !

все още правя проби, не съм пращал в банките.. но скоро и товa ще се случи :)
Аватар
gretz
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 20 Авг. 2010, 08:50

Действай, качвай, нищо не губиш. За сток сайтовете с пълна сила важи принципа на Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече". Другото важно нещо е постоянството.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот gretz » 20 Авг. 2010, 11:26

да изрязвам ли снимките или да ги пращам както са си, ако фона е добър?
Аватар
gretz
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 20 Авг. 2010, 11:57

jordan_rusev написа:Когато не се снима на бял фон след изрязването предмета е хванал отражения от тъмни обекти и има тъмни краища и сенки по контурите.
Снимките тим Isolated биват 2 вида , едните са заснети на бял фон без изрязване а другите са заснети на бяло и изрязани с clipping path (както в темата е показано). При първия вид клинтите си купуват снимката и си я режат сами, а при втория понеже JPG поже да поддържа само Path (тоест той се запазва в палитра paths) не се налага да си я режат а използват path-а. Сам се досещаш кои са по-примамливи за клиентите.
За палатките....... аз лично ползвам други средства като отражатели и светкавици.
За инструмента - хубаво е да можеш да боравиш с него той може да служи не само за изрязване а и за образуване на селекция :nought при колажиране например.
Ето един друг съвет за белия фон. Да речем че искаш да снимаш домат, само че сток банките са пълни с такива, аз правя следното: снимам домата от няколко позиции в различни снимки на бял фон, после събирам всички в една по-голяма като вместо да режа отделните снимки (което е доста разтакателно) аз слагам всички снимки в нов файл (по-голям) после вкарвам вътре всички снимки на домата като отделни слоеве и на всички слоеве без най-долния белия давам да бъдат multiply. Крайния резултат е бърз колаж на няколко снимки на бял фон.

Другото е по твоя преценка.
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 20 Авг. 2010, 19:19

Тази снимка е качена така, както е заснета на бял фон, без да бъде изрязана сс фотошоп и се купува:
Изображение
Ако и твоите снимки изглеждат така може да не си играеш да ги изрязваш. :photo
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот gretz » 22 Авг. 2010, 12:44

имам един въпрос

как организирате белия фон? какви материали използвате?

maggee, плодовете са страхотни, наистина.. на какво си ги сложила - плексиглас, хартия или друго? а задния план как го постигате, за да няма разлика в тоновете?
Аватар
gretz
Нов
Нов|Нов|Нова

Препоръчваме ви

Мнениеот maggee » 23 Авг. 2010, 12:03

Вземаш един плексиглас, поставяш го извит, така че да служи и за поставака на обектите и за фон отзад, без да го прегъваш. Обекта на снимане поставяш централно, така че да не е близо до изправената част плексигласа и готово. После ползваш светкавици, светлоотразителни бленди или и двете едновременно. Снимаш, така че фона да "изгори" ако е възможно. Ако на снимката има части различни от сянката на обекта, които не са абсолютни бели, може да използваш познатия вече метод описан по-горе от Данчо с Curves.
Аватар
maggee
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот AlexSilver » 28 Ноемв. 2011, 12:15

jordan_rusev написа:Снимките тим Isolated биват 2 вида , едните са заснети на бял фон без изрязване а другите са заснети на бяло и изрязани с clipping path (както в темата е показано). При първия вид клинтите си купуват снимката и си я режат сами, а при втория понеже JPG поже да поддържа само Path (тоест той се запазва в палитра paths) не се налага да си я режат а използват path-а. Сам се досещаш кои са по-примамливи за клиентите.

Тъй като clipping path много ми хареса, се опитах да го правя с нещо, различно от Шопа, ама ударих на камък. По-точно примерно с Gimp можеш да си режеш и правиш изолирания, но не можеш да запаметиш clipping path към jpg, това го може само Шопа. Съответно и "четенето" на clipping path го прави само Шопа, примерно Gimp не открива записания path от Шопа в jpg файл. Тъй като това са мои заключения и може нещо да пропускам, питането ми е:
- Някой знае ли други програми, различни от Photoshop, които да могат да работят с clipping path и съответно да го запаметяват в jpg файла? :?
Аватар
AlexSilver
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Препоръчваме ви

Мнениеот jordan_rusev » 29 Ноемв. 2011, 12:26

Аз лично незнам други, евентуално Corel Photopaint мисля че така беше. А защо ти е друга, какво не му харесваш на Photoshop ?
Аватар
jordan_rusev
Модератор
Модератор||

Препоръчваме ви

Мнениеот AlexSilver » 29 Ноемв. 2011, 14:25

jordan_rusev написа: А защо ти е друга, какво не му харесваш на Photoshop ?

Много парички е и ми е трудно да си го купувам всяка година... :D
Аватар
AlexSilver
Напреднал
Напреднал|Напреднал|Напреднала

Препоръчваме ви

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Подобни теми